طرح «سیماک» تخلفات حوزه املاک را به حداقل می‌رساند

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، علی امدادی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد اظهار کرد: طرح سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور «سیماک» از اصلی‌ترین طرح‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است که بعد از اجرایی شدن آن میزان تخلفات در حوزه مسکن به حداقل خواهد رسید.

وی گفت: هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم در خصوص انجام این طرح با تمامی فرمانداران، بخشداران و مسؤولان شهرستان‌های استان انجام گرفته است و پاسخ استعلامات در این زمینه در اندک زمان داده خواهد شد.‌

مدیر کل پست استان اردبیل تصریح کرد: سالانه بیش از ۶۵ میلیون استعلام در بین ادارات برای انجام استعلام در حوزه املاک انجام می‌گیرد که باعث وارد آمدن صدمات جبران ناپذیر به محیط زیست می‌شود.

امدادی با اشاره به اینکه سامانه سیماک باعث تسهیل در روند معاملات در املاک خواهد شد افزود: این سامانه باعث به حداقل رسیدن زمین‌خواری در مناطق مختلف شهری و روستایی نیز خواهد شد.

مجری طرح سیماک عنوان کرد: پروژه سیماک به عنوان پروژه اولویت‌دار در اقتصاد مقاومتی تعیین شده است که می‌تواند یکی از بزرگترین چالش‌های مدیریتی کشور را که حوزه املاک و مسکن است ساماندهی کند.

محسن شکوری مقدم ادامه داد: یکپارچگی و به اشتراک گذاری اطلاعات ، قانونمندی و بهینه سازی فرآیند، اعمال مدیریت و نظارت بر فرایند مجوزها از جمله اتفاقات مناسبی است که با عملی شدن این طرح در این حوزه انجام خواهد گرفت.

وی گفت: بیش از ۳۷ هزار واحد در این زمینه وجود دارد که باید مجهز به این سیستم باشند تا از انجام بیش از ۶۰ میلیون فقره استعلام در حوزه مسکن در کشور جلوگیری شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *